Maqedoni e Veriut, 554 raste të reja dhe 8 vdekje nga COVID-19

maqedoni-e-veriut,-554-raste-te-reja-dhe-8-vdekje-nga-covid-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 554 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), si dhe 8 viktima, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend ka arritur në 101.762, ndërsa numri i të vdekurve në 3.119.

Institucionet shëndetësore tregojnë se 210 pacientë të tjerë janë shëruar nga virusi, duke e çuar në gjithsej 90.895 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar të cilët paraprakisht ishin të prekur nga koronavirusi.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore kanë kryer gjithsej 516.169 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 3.477 teste të kryera brenda ditës së fundit.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 7.748.

The post Maqedoni e Veriut, 554 raste të reja dhe 8 vdekje nga COVID-19 appeared first on Mesazhi.com.