Maqedoni e Veriut, 12 të vdekur dhe 350 raste të reja me COVID-19

maqedoni-e-veriut,-12-te-vdekur-dhe-350-raste-te-reja-me-covid-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 350 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga ky virus në 93.510, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, në vend gjatë ditës së fundit po ashtu u regjistruan 12 viktima, me çka numri i viktimave nga ky virus është rritur në 2.893.

Numri i pacientëve të shëruar nga virusi është rritur në 82.786, përfshirë 266 pacientë të shëruar gjatë ditës së fundit. Numri i rasteve aktive aktualisht është 7.831.

Autoritetet shëndetësore të Maqedonisë së Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë kryer 2.291 teste të dyshuara për COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të testeve të kryera në 461.850.

The post Maqedoni e Veriut, 12 të vdekur dhe 350 raste të reja me COVID-19 appeared first on Mesazhi.com.