Luan Krasniqi i del në mbrojtje Kurtit: Ti ishe dhe mbetesh shqiptar i vërtetë

luan-krasniqi-i-del-ne-mbrojtje-kurtit:-ti-ishe-dhe-mbetesh-shqiptar-i-vertete

Në fotografitë të cilat Kurti i ka postuar në Facebook gjatë procesit të votimit, Krasniqi ka shkruar se ai është shqiptar i vërtetë.

“Albin, ti ishte dhe mbetet një shqiptar i vërtetë, të lumtë”, ka shkruar ai.

Kurti ka marrë kritika nga figura jashtë dhe brenda vendit për votimin e tij në zgjedhjet në Shqipëri. Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, e ka quajtur të papranueshëm një veprim të tillë. Ndërkaq ish-emisari i SHBA-së për dialog Richard Grenell ka thënë se ndërkombëtar duhet t’i shohin me dyshime motivet e Kurtit. /Lajmi.net/

Image