Lajmi i mirë për mërgimtarët: Kosova hiqet nga lista e karantinës në Zvicër

lajmi-i-mire-per-mergimtaret:-kosova-hiqet-nga-lista-e-karantines-ne-zvicer

Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) sapo ka aktualizuar listën e vendeve me rrezik.

Me riaktualizimin e fundit, karantina është e detyrueshme për shumë shtete, regjione dhe bashkësi të shteteve.

Por, jo edhe ata që vijnë nga Kosova, meqenëse Zvicra e ka larguar Kosovën karantina, transmeton albinfo.ch.

Kosova ishte shtuar në këtë listë që nga 22 marsi.