Lajçak takon edhe komandantin e KFOR-it

lajcak-takon-edhe-komandantin-e-kfor-it

Këtë e ka bërë të ditur Lajçak, përmes një postimi në Twitter.

“Sot u takova me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë dhe komandantin e KFOR-it për të diskutuar për zhvillimet aktuale. Mundësi e mirë për të konfirmuar unitetin tonë të fortë transatlantik”, ka shkruar diplomati sllovak në Twitter.

Lajçak po qëndron në Kosovë në një vizitë treditore ku do të takohet me liderët politikë të vendit. /Lajmi.net/