Kurti emëron katër zv/ministra brenda një dite

kurti-emeron-kater-zv/ministra-brenda-nje-dite

Me anë të një komunikate për media, janë bërë të ditur edhe emrat që tani e tutje do të jenë zëvendësministra në ministritë përkatëse, shkruan lajmi.net.

Zëvendësministrat e emëruar janë:

Dukagjin Pupovci, zëvendësministër i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit,

Shemsi Syla, zëvendësministër i Mbrojtjes,

Znj. Linda Çavdarbasha, zëvendësministre e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës,

Imri Demelezi, zëvendësministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Deri m​ë tani, me vendim të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, janë emëruar 15 zëvendësministra. /Lajmi.net/