Kurti deklarohet pas takimit me Stoltenberg: Prania e NATO-s në Kosovë është e domosdoshme

kurti-deklarohet-pas-takimit-me-stoltenberg:-prania-e-nato-s-ne-kosove-eshte-e-domosdoshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar sot Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg.

Pas këtij takimi, Kurti theksoi se NATO është aleanca më e madhe e sigurisë që bota ka pasur ndonjëherë.
Tutej ai tha se në takimin me Stoltenberg ka theksuar se prania e NATO-s në Kosovë është e domosdoshme për ruajtjen e paqes dhe sigurimin e sigurisë.

“Anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin dhe Evropën shumë më të sigurt”, tha Kurti.

The post Kurti deklarohet pas takimit me Stoltenberg: Prania e NATO-s në Kosovë është e domosdoshme appeared first on Mesazhi.com.