Kurti: Dardania e Vitia janë të gatshme për ndryshime demokratike

kurti:-dardania-e-vitia-jane-te-gatshme-per-ndryshime-demokratike

Përmes një postimi në Facebook, Kurti u bëri thirrje qytetarëve që më 14 shkurt të dalin masivisht në votime.

Postimi i plotë: 

Si asnjëherë më parë, Dardana e Vitia sot ishin stolisur me qytetarë e qytetare, të gatshme për ndryshime demokratike. Nga ekonomia e drejtësia, arsimi e shëndetësia, politika e jashtme dhe kultura, të gjitha duhen reformuar.

Prandaj, me 14 shkurt masivisht duhet të dalim në votime. Asnjë prej nesh nuk bën të mungojë. Vetëm fitorja me 61+ deputetë siguron ndryshimet e dëshiruara dhe progresin aq të nevojshëm. /Lajmi.net/