KQZ vendos të rinumërohen 12 vendvotime

kqz-vendos-te-rinumerohen-12-vendvotime

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror Zgjedhor, shkruan lajmi.net.

Sipas KQZ-së vendvotimet që rinumërohen i takojnë disa komunave: Gjakovë (1); Fushë Kosovë (1); Rahovec (1); Podujevë (3); Prizren (2); Skenderaj (1); Suharekë (1); Ferizaj (1); dhe Vushtrri (1). Kështu u bë e ditur në mbledhjen e sotme të KQZ-së.

Ndërakaq nuk ka nisur ende numërimi i votave të diasporës dhe atyre me kusht. /Lajmi.net/