KQZ e certifikoi listën e VV-së pa të, Kurti insiston se është bartës i listës

kqz-e-certifikoi-listen-e-vv-se-pa-te,-kurti-insiston-se-eshte-bartes-i-listes

Lideri i VV-së ka shpalosur programin qeverisës dhe listën e kandidatëve për deputet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 14 shkurt, përmes një lidhjeje direkte në rrjetin social Facebook.

“Këshilli i VV-së më nominoi si kandidatin për kryeministër të Kosovës nga VV në këto zgjedhje. Është ndër dhe përgjegjësi ta përmbush këtë vullnet të shprehur në mënyrë demokratike. Bartës i listës jam unë, numër 2 është Vjosa Osmani, numër 3 Glauk Konjufca..”, tha Kurti.

Ndërsa ai vazhdoi me prezantimin e deputetëve. /Lajmi.net/