Këta janë dy zyrtarët e PDK-së që u shoqëruan në Polici

keta-jane-dy-zyrtaret-e-pdk-se-qe-u-shoqeruan-ne-polici

Gjatë këtij aksioni, ku u kërkua dorëheqja e ministres Donika Gërvalla-Schwartz, Policia e Kosovës ka shoqëruar në polici dy zyrtarë të kësaj partie.

Zyrtarët e shoqëruar në Polici janë Donjet Bislimi dhe Florent Lushtaku. Lajmin e ka konfirmuar Bislimi për Express.

“Po, unë isha bashkë me nënkryetarin e rinisë, Florent Lushtakun, të shoqëruar në stacion”, ka thënë Bislimi.

Pesë të arrestuar në aksionin e PSD-së, policia jep detaje: U shkaktuan dëme të konsiderueshme

Ndryshe, aktivistë nga rinia e Partisë Demokratike e Kosovës kanë mbajtur me vete fotografitë e personaliteteve që po akuzohen në Hagë.

Përveç fotografive, aktivistët para ministrisë vendosën edhe një kuti ku shkruante “këtu deponohen dosjet e gjenocidit serb në Kosovë”.