Këta janë 110 kandidatët AAK-së për deputetë

keta-jane-110-kandidatet-aak-se-per-deputete

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar listën në Facebook, duke thënë se partia e tij përfaqësohet me një listë që përbëhet prej grupmoshave të ndryshme e duke respektuar kuotën gjinore, shkruan lajmi.net.

“Ndër ta janë Doktorë Shkence, Specialistë të Mjekësisë, Profesorë Universitar, Juristë e Ekonomistë, Politologë e Sociologë, Arkitektë e Inxhinierë, e po ashtu përfaqësues nga Lugina e Preshevës dhe Diaspora”, ka shkruar ai.

Lista e plotë:

The post Këta janë 110 kandidatët AAK-së për deputetë appeared first on Mesazhi.com.