Kandidati i VV-së për deputet thotë se partia e tij ka fituar mbi 50% të votave

kandidati-i-vv-se-per-deputet-thote-se-partia-e-tij-ka-fituar-mbi-50%-te-votave

Teksa pritet të vazhdojë numërimi i votave të diasporës dhe atyre me kusht, Abrashi ka shkruajtur se VV ka mbi 50% të votave, shkruan lajmi.net.

“VETËVENDOSJE! mbi 50%. Numërimi vazhdon”, ka shkruajtur ai.

Ndryshe, nga numërimi i votave të rregullta të zgjedhjeve të 14 shkurtit, VV ka fituar 47.85% të votave. /Lajmi.net/