Ish Princi Jordanez në arrest shtëpiak

ish-princi-jordanez-ne-arrest-shtepiak

Ish Princi i Kurorës së Jordanit Hamza bin Hussein tha në një videoincizim të shtunën ai ishte në arrest shtëpiak dhe i ishte thënë të qëndronte në shtëpi dhe të mos kontaktonte askënd.

Hamza publikoi incizimin pas lajmit se ushtria e vendit i kishte thënë atij të ndalonte kritikat e tij ndaj pushtetit në Jordani, që kinse kanë synim “stabilitetin dhe sigurinë” e vendit. Shefi i ushtrisë Yusef Huneity më parë mohoi raportet se Hamza ishte arrestuar.
Hamza tha në video, njofton avokati i tij për BBC, se ai nuk ishte pjesë e ndonjë komploti të huaj dhe denoncoi sistemin qeverisës si të korruptuar.
“Eshtë një situate shumë e trishtueshme dhe fatkeqe,” shtoi ai. /Mesazhi.com

The post Ish Princi Jordanez në arrest shtëpiak appeared first on Mesazhi.com.