iPhone 13 vjen sot – këto janë ato që presim dhe dimë deri tani!

iphone-13-vjen-sot-–-keto-jane-ato-qe-presim-dhe-dime-deri-tani!

Sidoqoftë, disa të dhëna të vazhdueshme të rrjedhjeve dhe thashethemeve na kanë dhënë një pamje se si do të duket iPhone i ri dhe disa nga veçoritë kryesore, nëse janë të sakta, përcjell Telegrafi.

Nga gjithçka që kemi dëgjuar deri më tani, iPhone 13 do të ofrojë një ekran LTPO 120Hz në të dy modelet Pro, jetëgjatësi të përmirësuar të baterisë dhe azhurnime të konsiderueshme të kamerave shumë të rëndësishme.

Plus, iPhone 13 mund të ketë aftësinë e komunikimit satelitor (megjithëse kjo veçori mund të jetë vetëm për raste urgjente).

Bazuar në të gjitha thashethemet dhe rrjedhjet, këtu është gjithçka që dimë për iPhone 13 të ri:

Emri iPhone 13

Thashethemet e hershme për iPhone -in e kësaj vjeshte kanë përdorur iPhone 13 si emrin për modelin e ardhshëm, që kur Apple kaloi nga iPhone 11 në iPhone 12 vitin e kaluar.

Një pjesë e vogël e thashethemeve i janë referuar iPhone -it të ri si iPhone 12s.

Sidoqoftë, ndërsa ne nuk do ta dimë me siguri se si do t’i quajë telefonat Apple deri në ditën e publikimit, një raport pretendon se Apple do të mbetet në fund të fundit me emrin e iPhone 13.

Ndërkohë sa i përket ngjyrave, një thashetheme e mëparshme e ngjyrave të iPhone 13 tregon katër opsione ngjyrash për iPhone 13 Pro.

Këto përfshijnë ngjyrën e zezë, argjendi, rozë dhe “ari e perëndimit të diellit”.

Ekrani i iPhone 13