Hoti paralajmëron kthim në normalitet, madje edhe lejimin e dasmave

hoti-paralajmeron-kthim-ne-normalitet,-madje-edhe-lejimin-e-dasmave

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar se shumë shpejt pritet të kthehet normaliteti në çdo fushë jete, në Kosovë.

Hoti ka paralajmëruar se kjo pritet të ndodhë në muajt e parë të pranverës, përkatësisht nga fundi i marsit.

“Vaksinimin e kategorive të rrezikuara, do ta përfundojmë në muajt mars dhe prill dhe do ta kthejmë normalitetin në këtë vend në fillim të pranverës. Bizneset të mund të bëjnë planifikime që tashti për t’iu kthyer normalitetit”, tha Hoti në televizionin publik, duke paralajmëruar se gjatë verës mund të mbahen edhe dasmat.

Hoti, po ashtu tha se tashmë është e gatshme edhe një paketë tjetër prej 200 milionë eurosh.

“Normaliteti kthehet në muajt e parë të pranverës dhe bizneset duhet të bëjnë që tashti planet e tyre për të iu kthyer normalitetit”, u shpreh Hoti ndër të tjera.

The post Hoti paralajmëron kthim në normalitet, madje edhe lejimin e dasmave appeared first on Mesazhi.com.