Haradinaj-Stublla uron sekretarin e ri të Shtetit Antony Blinken

haradinaj-stublla-uron-sekretarin-e-ri-te-shtetit-antony-blinken

“Mirëserdhët sekretari Blinken! Kosova është mirënjohëse për mbështetjen e pakursyer përgjatë viteve të Sekretarit Blinken për Kosovën, duke promovuar dhe mbrojtur subjektivitetin e saj ndërkombëtar. Rrugët tona takohen përsëri me Blinken dhe ky është një lajm që i jep shpresë popullit të Kosovës, për të ardhmen e sigurtë, përkrah SHBA-ve, së shpejti edhe në NATO së bashku,” thuhet në urim. /Lajmi.net/