Haradinaj-Stublla: Emiratet e Bashkuara Arabe, partner i ardhshëm ekonomik i Kosovës

haradinaj-stublla:-emiratet-e-bashkuara-arabe,-partner-i-ardhshem-ekonomik-i-kosoves

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministren e Shtetit për Bashkëpunim Ndërkombëtar të Emirateve të Bashkuara Arabe, Reem Ebrahim Al Hashimy.

Gjatë kësaj bisede Haradinaj Stublla ka thënë se temë diskutimi ishte bashkëpunimi ekonomik mes dy vendeve, duke folur në veçanti për atë se sa potencial të madh ka Kosova përmes rinisë së mrekullueshme që ka.

“Emiratet e Bashkuara Arabe janë një partner i ardhshëm ekonomik, që do të zbulojë potencialin e vendit e rinisë sonë të mrekullueshme, për zhvillim të qëndrueshëm ekonomik dhe shkëmbime në fusha të interesit të përbashkët. Këtë potencial Kosova synon ta kapitalizojë përmes pjesëmarrjes në ngjarjen më spektakolare të shekullit ‘Dubai Expo 2020.’”, ka shkruar në Facebook ministrja kosovare.

The post Haradinaj-Stublla: Emiratet e Bashkuara Arabe, partner i ardhshëm ekonomik i Kosovës appeared first on Mesazhi.com.