Haradinaj: Gjilani dhe Anamorava ka shumë arsye që ta përkrahë Aleancën

haradinaj:-gjilani-dhe-anamorava-ka-shume-arsye-qe-ta-perkrahe-aleancen
Haradinaj tha se Gjilani dhe Anamorava ka shumë arsye që ta përkrah Aleancën.
Ai përmes një postimi në Facebook shtoi se Zgjedhjet e 14 shkurtit janë orientim dhe zotim për sigurinë, ekonominë, integrimin,  faktorizimin e shtetit.
“Sot takova strukturat rinore të AAK-së në Gjilan. Programi ynë është garancë për të ardhmen e tyre në Kosovë, krijimin e kushteve për studim, punësim e jetë dinjitoze në vend”, ka shkruar ai.
Postimi i plotë: 
Zgjedhjet e 14 shkurtit janë orientim dhe zotim për sigurinë, ekonominë, integrimin,  faktorizimin e shtetin tonë në rajon e botë.
Sot takova strukturat rinore të AAK-së në Gjilan. Programi ynë është garancë për të ardhmen e tyre në Kosovë, krijimin e kushteve për studim, punësim e jetë dinjitoze në vend.
Gjilani dhe Anamorava ka shumë arsye që ta përkrah Aleancën sepse ishte dhe do te jetë në prioritetet zhvillimore të agjendës së investimeve të Qeverisë.
#ForcaeKosovës /Lajmi.net/