Gjashtë viktima dhe 586 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

gjashte-viktima-dhe-586-raste-te-reja-me-covid-19-ne-shqiperi

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë kryer 2.510 testime nga të cilat 586 persona kanë rezultuar pozitivë, ndërkohë janë regjistruar 6 raste vdekjeje pacientësh të moshës 54-88 vjeç.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 277 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Ndërsa nga ana tjetër në 24 orët e fundit janë shëruar 594 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 41,464 që nga fillimi i epidemisë.

The post Gjashtë viktima dhe 586 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri appeared first on Mesazhi.com.