Gecaj reagon pas deklaratave të Bashës: Krahasimet me pushtetin e Millosheviqit i bëjnë vetëm të çmendurit

gecaj-reagon-pas-deklaratave-te-bashes:-krahasimet-me-pushtetin-e-millosheviqit-i-bejne-vetem-te-cmendurit

Përmes një postimi në “Facebook”, Gecaj ka thënë se krahasimet me regjimin e Millosheviqit me skenën politike në Kosovë, mund t’i bëjnë vetëm të çmendurit.

“Besoi fuqishëm se krahasimet me regjimin vrastar të Kasapit të Ballkanit nuk e kanë vendin në skenën tonë politike dhe se ato mund t’i bëjnë vetëm të çmendurit dhe imbecilët. Megjithatë, ideologjia e ekstremit të majtë dhe prirjet puro populiste e paskan futur Dimal Bashen në ujëra të tilla. Vendimi i djeshëm i qeverisë me asnjë të vetmen shkronjë nuk e ka ndryshuar vendimin e dhjetorit të vitit të kaluar në lidhje me kërkesën për testin PCR”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Besoi fuqishëm se krahasimet me regjimin vrastar të Kasapit të Ballkanit nuk e kanë vendin në skenën tonë politike dhe se ato mund t’i bëjnë vetëm të çmendurit dhe imbecilët. Megjithatë, ideologjia e ekstremit të majtë dhe prirjet puro populiste e paskan futur Dimal Bashen në ujëra të tilla. Vendimi i djeshëm i qeverisë me asnjë të vetmen shkronjë nuk e ka ndryshuar vendimin e dhjetorit të vitit të kaluar në lidhje me kërkesën për testin PCR.

Por VV është VV, dhe nga lëkura e tyre nuk mund të dalin,  ndërsa …

Shteti. është Shtet. /Lajmi.net/