Erdogan: Turqia do ketë vaksinën e saj kundër COVID, do ta ndajmë me të gjithë

erdogan:-turqia-do-kete-vaksinen-e-saj-kunder-covid,-do-ta-ndajme-me-te-gjithe

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan deklaroi se Turqia shumë shpejt do të prodhojë vaksinën e saj kundër koronavirusit.

Ai tha se sapo ato të jenë gati, Turqia do i ndajë vaksinat e saj me të gjithë, ndërsa deklaroi se ato duhet të jenë lira në të gjitha vendet.

“Vaksina jonë mund të jetë e disponueshme mes shtatorit dhe tetorit. Sapo të jenë gati, Turqia do të ndajë vaksinat e saj COVID-19 me të gjithë

Vaksinat kundër koronavirusit duhet të jenë të lira në të gjitha vendet”, tha Rexhep Tajip Erdogan. /abcnews

The post Erdogan: Turqia do ketë vaksinën e saj kundër COVID, do ta ndajmë me të gjithë appeared first on Mesazhi.com.