EKSKLUZIVE: “Llepota” arrestohet në Spanjë

ekskluzive:-“llepota”-arrestohet-ne-spanje

I arratisur e i pakapshëm nga Policia e Kosovës që nga nëntori i vitit 2019, i shumëkërkuari “Llepota” është arrestuar sot nga autoritetet spanjolle.

Lajmi.net ekskluzivisht nga burimet e veta merr vesh se Llepota është arrestuar nga Policia në Spanjë.

Sidoqoftë, çështja e ekstradimit të tij në Kosovë pritet të qartësohet në ditët në vazhdim pasi shteti spanjoll nuk e njeh Kosovën.

Astrit Mehmeti, problematiku i Prishtinës është në arrati që nga nëntori i vitit 2019 kur ishte përfshirë në një gjuajtje me armë para diskotekës “Duplex” në Prishtinë.

Që nga ajo kohë, Policia e Kosovës nuk kishte rënë më në gjurmët e “Llepotës”, njërit prej gangsterëve më të njohur dhe famëkeq në Kosovë.

Premtim publik për arrestimin e tij madje kishte dhënë edhe vet ish-drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, mirëpo që kapja e “Llepotës” nuk ishte aq e lehtë sa ishte menduar. /Lajmi.net/