Edhe në Obiliq numërohen të gjitha votat, LVV fiton zgjedhjet edhe në këtë komunë

edhe-ne-obiliq-numerohen-te-gjitha-votat,-lvv-fiton-zgjedhjet-edhe-ne-kete-komune

Në këtë komunë, LVV ka fituar 52,57 për qind të votave, e ndjekur nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 15,27 për qind, shkruan lajmi.net.

Partia Demokratike e Kosovës ka fituar 10,70 për qind të votave dhe LDK-ja 9,70. /Lajmi.net/ 

Ky është grafiku: