Çitaku uron Vetëvendosjen për fitore: Kemi me ju mbajt për fjale

citaku-uron-vetevendosjen-per-fitore:-kemi-me-ju-mbajt-per-fjale

Çitaku ka uruar Kosovën për organizimin e zgjedhjeve derisa i ka dëshiruar mbarësi në qeverisje edhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Jo i ka thënë Vetëvendosjes se do t’i mbajnë për fjalë.

Ambasadorja përgëzoi edhe PDK-në që pranoi rezultatet e zgjedhjeve me shpejtësi.

“Kosova shembullore sërish!Urime Vetëvendosje! Ju dëshiroj mbarësi. Suksesi i juaj në qeverisje është sukses për Kosovën.Ua dëshiroj më të mirën dhe uroj që mos të udheheqni me arrogancë.Kemi me ju mbajtë për fjale.Bravo PDK-së e cila ndonëse në rrethana të vështira, sërish paranoi pa ekuivoke rezultatet. Standardet vendosen çdo ditë”, ka shkruar Çitaku në Facebook.