Çitaku i reagon zv/ministrit të Drejtësisë: Po bëhet luftë speciale në Kosovë ndaj të akuzuarve të Speciales

citaku-i-reagon-zv/ministrit-te-drejtesise:-po-behet-lufte-speciale-ne-kosove-ndaj-te-akuzuarve-te-speciales

Çitaku ka reaguar ashpër ndaj kësaj duke thënë se të akuzuarve nga Specialja po u bëhet luftë Speciale në Kosovë, shkruan lajmi.net.

Ajo i ka dhënë atij porosi duke ia rikujtuar se është zv/ministër dhe nuk “duhet të shërbehet” me fjalë të korridoreve.

Postimi i plotë:

“Flitet nëpër ministri që dikush nga të akuzuarit ka marrë para më shumë se që parashihet me akte nënligjore, sa është e saktë nuk e di.”

Të akuzuarve të speciales po ju bëhet luftë speciale në Kosovë. Ju zotëri jeni zvMinistër. Ju keni qasje në informacion. Ju nuk keni nevojë të shërbeheni me fjalë të korridoreve.

Është joprofesionale dhe papjekuri. /Lajmi.net/