Çfarë moti do të mbajë nesër në Kosovë?

cfare-moti-do-te-mbaje-neser-ne-kosove?

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të diellit, shkruan lajmi.net.

Megjithatë, temperaturat do të mbesin të ulta. Më e larta e ditës mbërrin në 16 gradë dhe më e ulta në 5 gradë.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s.”, thuhet në raportin e IHMK-së. /Lajmi.net/