Edhe ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde, ka reaguar për refuzimin ...

Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Dr. Tedros ...

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, kanë rezultuar pozitiv me ...

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka kërkuar nga Kryeprokurori i Prokurorisë ...

320 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore pasi dyshohet se janë helmuar ...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, urdhëroi të hënën më shumë kufizime ...

Pavarësisht rritjeve të theksuara të çmimeve të produkteve ushqimore në Kosovë, ...

Të paktën 370 persona me simptoma helmimi janë paraqitur në spitalin ...

Agjencia Evropiane e Barnave – EMA konstatoi të hënën se doza ...

Të akuzuarit Labinot Gruda dhe Kadri Shala, janë deklaruar të pafajshëm ...