Britania vaksinon gjysmën e popullsisë kundër Covid-19

britania-vaksinon-gjysmen-e-popullsise-kunder-covid-19

Më shumë se gjysma e popullsisë në Mbretërinë e Bashkuar ka marrë dozën e parë të një vaksine kundër koronavirusit.

Sipas të dhënave të shëndetit publik, deri më tani janë administruar 28,102,852 doza të 38,189,536 dozave totale, një rritje prej 107,656 nga një ditë më parë. Duke llogaritur popullsinë e Mbretërisë së Bashkuar prej 66,796,807 banorësh, më shumë se gjysma e popullsisë është vaksinuar kundër Covid-19.

Vendi ka regjistruar 4,401,109 dhe 127,385 viktima që nga fillimi i pandemisë. /abcnews

The post Britania vaksinon gjysmën e popullsisë kundër Covid-19 appeared first on Mesazhi.com.