Brenda një dite 775 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCovid

brenda-nje-dite-775-gjoba-per-qytetaret-qe-nuk-respektuan-masat-anticovid

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, ka shqiptuar 775 gjoba për shkelësit e Ligjit për menaxhimin e Pandemisë.

Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit Policia ka shqiptuar rreth 1 mijë tiketa të trafikut, ndërsa për vepra të ndryshme penale ka arrestuar 18 persona.

Brenda një dite kanë ndodhur 10 aksidente me të lënduar dhe 21 me dëme materiale.

 

The post Brenda një dite 775 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCovid appeared first on Mesazhi.com.