Asnjë i vdekur dhe 10 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

asnje-i-vdekur-dhe-10-raste-te-reja-me-covid-19-ne-kosove

Minstria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar ndonjë rast i vdekjes nga COVID-19.

Në njoftim thuhet se gjatë kësaj kohe janë regjistruar 10 raste të reja pozitive me koronavirus, shkruan lajmi.net.

Aktualisht në Kosovë janë 673 raste aktive me COVID-19.

Njoftimi i MSH-së:

17 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Nga 2.484 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes
Sot janë shëruar 82 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.894.
Në total numri i rasteve aktive është 673.
Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

The post Asnjë i vdekur dhe 10 raste të reja me COVID-19 në Kosovë appeared first on Mesazhi.com.