Arrestohen dy persona tё huaj dyshuar për vjedhje në Pejë

arrestohen-dy-persona-tё-huaj-dyshuar-per-vjedhje-ne-peje

Hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, menjëherë iu kanë përgjigjur vendit tё ngjarjes, tё cilёt kanё marrё masat e nevojshme pёr identifikimin e tё dyshuarve. Pas njё kohe shumё tё shkurtёr kanё ariitur tё identifikojnё dhe arrestojё tё dyshuarit:

· H.A. i lindur më 1994 m/marokian.

· J.B. i lindur më 1993 m/algjerian.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit të shtetit, të dyshuarve iu është caktuar masa e ndalimit policor prej 48 orëve./Lajmi.net/