Anija e bllokuar në Suez raportohet të jetë liruar VIDEO

anija-e-bllokuar-ne-suez-raportohet-te-jete-liruar-video

Anija e madhe kontejnerësh që është bllokuar në kanalin e Suezit që nga e marta është raportuar se është zhvendosur.

Videoja e postuar në mediat sociale të hënën duket se tregon anijen Ever Given duke u zhvendosur drejt bregut të kanalit, duke hapur hapësirën në kanal. Kompania e shërbimeve detare Inchcape gjithashtu raportoi se anija ishte liruar.
Rivendosja e anijes ishte një përpjekje e gjatë që përfshinte varka tërheqëse dhe gërmues.
Kanali, i cili kalon nëpër Egjipt, është një nga rrugët më të ngarkuara tregtare në botë. /Mesazhi.com

 

The post Anija e bllokuar në Suez raportohet të jetë liruar VIDEO appeared first on Mesazhi.com.