Alexei Navalny zhvendoset në një burg të veçantë, qindra kilometra larg Moskës

alexei-navalny-zhvendoset-ne-nje-burg-te-vecante,-qindra-kilometra-larg-moskes

Navalny i cili është i dënuar me dy vjet e gjysmë burgim për shkak të shkeljes së lirimit me kusht e të cilin ai e demanton duke thënë se kjo është e orkestruar nga Kremlini, është transferuar në burgun e veçantë, ka bërë të ditur një zyrtar nga ky Komision.

Raportohet se Navalny do të karantinohet para se tu bashkohet të burgosurve të tjerë atje.

Aleati i Navalnyt, Leonid Volkov ka shkruar në rrjetet sociale të dielën se avokati dhe familja e Navalnyt nuk janë informuar rreth vendndodhjes së tij prej të enjtes kur mësuan se ai ishte zhvendosur në një burg tjetër.

Navalny do kryejë dënimin e tij në burgun e veçantë, në regjionin e Vladimirit, 100 kilometra larg Moskës.