Albin Kurti nuk merr pjesë në seancën e sotme të Kuvendit

albin-kurti-nuk-merr-pjese-ne-seancen-e-sotme-te-kuvendit

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, më parë i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurtit dhe ministrit të Vitisë që të jenë të pranishëm në seancë.

Ministri Vitia ka mbërritur mëherët në seancë, ndërsa, nuk dihet nëse Kurti do t’i bashkohet seancës më vonë.