Albin Kurti emëron edhe një zv/ministër të ri

albin-kurti-emeron-edhe-nje-zv/minister-te-ri

Bardhyl Dobra është në përfundim të doktoraturës, pranë Universitetit Gent në Belgjikë me temë “Administrata publike në shtete post-konflikt: rasti i Kosovës”.

Në njoftimin për media thuhet se Dobra është i lindur më 17 shkurt 1986 në Drenas dhe se përveç gjuhës shqipe, ai flet edhe frëngjisht dhe gjuhën angleze.

Duhet përkujtuar që në Qeverinë Kurti, Ministria e Punëve të Brendshme drejtohet nga Xhelal Sveçla./Lajmi.net/