33 viktima dhe 489 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

33-viktima-dhe-489-raste-te-reja-me-covid-19-ne-maqedonine-veriore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga Covid-19 kanë humbur jetën 33 persona, ndërsa janë regjistruar 489 raste të reja me koronavirus.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 905 pacientë, transmeton Alsat.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë Veriore  janë regjistruar gjithsej 149.710 raste, prej të cilëve 127.139 janë shëruar, kurse 4.628 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht 17.943 raste aktive me virusin korona.

The post 33 viktima dhe 489 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore appeared first on Mesazhi.com.