25-vjeçarja, më e votuara e LDK-së në Kaçanik, merr më shumë vota se Hoti e Abdixhiku

25-vjecarja,-me-e-votuara-e-ldk-se-ne-kacanik,-merr-me-shume-vota-se-hoti-e-abdixhiku

25-vjeçarja Ardita Rrahmani ka dalë më e votuara në listën e kandidatëve të LDK-së në këtë komunë, sipas listës së rezultateve të cilën e ka siguruar Gazeta Express.

Në pesëshen më të votuar të LDK-së në Kaçanik, Ardita Rrahmani renditet e para me 759 vota. Pas saj renditet kandidati për kryeministër, Avdullah Hoti me 681 vota, ndërsa Lumir Abdixhiku ka dalë i treti me 283 vota.

Pas tyre radhitet Kujtim Shala me 255 vota dhe Saranda Musliu me 162 vota.