Lajmin e kanë bërë të ditur edhe familjarët e të ndjerit përmes rrjeteve sociale.

Postimi i një prej familjarëve:

Te nderuar, shoke, miq e dashamire,

Me dhumbje te thelle ju njoftojme per humbjen tragjike ne nje aksident komunikacioni ne Gjermani te djalit te vellaut, Lirim Adem Krasniqi!

Lirimi i axhes, na ike ne lulet e rinise, e na le te merzitur per jete si 25 vjeçar.

Per procedurat e metejshme te varrimit dhe te pames ju njoftojme nderkohe.
Te pikelluar,

Familja Krasniqi