21 viktima dhe 444 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

21-viktima-dhe-444-raste-te-reja-me-covid-19-ne-maqedonine-veriore

Nga Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2518 testime të realizuara, 444 persona janë diagnostikuar me virusin korona.

Ndërkaq, 21 pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 894 pacientë të shëruar nga korona virusi.

The post 21 viktima dhe 444 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore appeared first on Mesazhi.com.