1,520 persona të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

1,520-persona-te-vdekur-nga-covid-19-ne-kosove

Që nga paraqitja e rasteve të para me COVID-19 në Kosovë, 1,520 persona kanë humbur jetën.

Mbi 62 mijë persona janë infektuar, ndërsa janë shëruar 53,768.

Kurse numri i rasteve aktive mbetet është 6,721.

“Numri total i rasteve pozitive është 62.009 raste nga 247.484 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.520 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 313 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 53.768 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.721”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së.

The post 1,520 persona të vdekur nga COVID-19 në Kosovë appeared first on Mesazhi.com.