​Vetë plagoset me armë gjuetie një person në Suharekë

​vete-plagoset-me-arme-gjuetie-nje-person-ne-suhareke

Sipas Policisë, është raportuar se në QKMF Suharekë ka kërkuar tretman mjekësor i dyshuari, i cili më pas është dërguar në spitalin rajonal në Prizren për tretman ku më pas është liruar për në shtëpi.

Njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes ku kanë konfiskuar një pushkë gjuetie dhe 16 fishek te cal. 16 mm.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt.