​Varroset 27 vjeçari që u vra në Tregun e Gjelbër të Mitrovicës

​varroset-27-vjecari-qe-u-vra-ne-tregun-e-gjelber-te-mitrovices

Familjarët nuk kanë pranuar të flasin për ngjarjen, e prapa kamerave kanë thënë se ende nuk e dinë se çka saktësisht ka ndodhur.

Lidhur me ngjarjen të dielën ka njoftuar edhe Policia e Kosovës.

“Është raportuar se pas një zënke mes disa personave, një i dyshuar mashkull kosovar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tre viktimave meshkuj kosovarë të cilët janë qëlluar nga arma e zjarrit. Si pasojë e lëndimeve njëri nga të plagosurit ka vdekur, dy të tjerët janë duke u trajtuar në spitalin rajonal. I dyshuari është arrestuar, i njëjti ishte i lënduar dhe ka marrë tretman të nevojshëm mjekësor. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse dhe si dëshmi janë konfiskuar arma dhe tri gëzhoja. Është bërë bastisje në shtëpinë e të dyshuarit ku janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie, 43 fishekë të armës së njëjtë. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës për ngjarjen.