​Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

​shembet-ura-e-metrose-ne-mexico-city,-te-pakten-15-viktima

Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë lënduar ndërsa ekipet e kërkim shpëtimit vijojnë punën për të mbijetuar, raporton A2.

Aksidenti ndodhi shumë pranë stacionit të Olivos, në linjën nr.12 të metrosë së kryeqytetit meksikan.

Shkaqet janë ende të paqarta dhe një hetim ka nisur për nxjerrjen e përgjegjësive.