​Mbi 648 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

​mbi-648-mije-qytetare-u-vaksinuan-me-dozen-e-dyte-te-vaksines-anticovid-19

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) deri më tani janë 648 mijë e 218 qytetarë të cilët janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19.

Ndërkohë që në raportin e fundit IKShPK bëri të ditur se për një rast të vdekjes dhe 29 raste të reja me COVID-19.

Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 43 raste aktive me koronavirus.