​LDK e vlerëson kërcënues reagimin e Osmanit ndaj KQZ-së

​ldk-e-vlereson-kercenues-reagimin-e-osmanit-ndaj-kqz-se

Në partinë e Isa Mustafës thonë se deklarata e Osmanit është shkelje e kushtetueses dhe ndërhyrje flagrante në punën e KQZ-së.

Madje nga LDK e kanë quajtur kërcenim reagimin e ushtrueses së detyrës së presidentit, Vjosa Osmani karshi Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Kandidatja e LDK-së për deputete, njëherësh zëdhënësja e shtabit zgjedhor, Ardita Dushi përmes një tha se gjëra të tilla nuk duhet të ndodhin më.

Ardita Dushi deklaroi  gjithashtu se Vjosa Osmani e ka kërcënuar KQZ-në./Lajmi.net/