​Kurti takohet me Lajçak: Dialogu të adresojë çështje të pazgjidhura, jo të krijojë të reja

​kurti-takohet-me-lajcak:-dialogu-te-adresoje-ceshtje-te-pazgjidhura,-jo-te-krijoje-te-reja

Kurti takohet me Lajçak: Dialogu të adresojë çështje të pazgjidhura, jo të krijojë të reja

Kryeministri Albin Kurti gjatë qëndrimit në Bruksel është takuar edhe me të ngarkuarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Përmes një shkrimi në Tëiter, Kurti ka thënë se Lajcakun ia ka rikonfirkumar se dialogu duhet të jetë parimor dhe i pargatitur mirë.

Po ashtu Kurti ka kërkuar nga Lajçak që dialogu të jetë i barabartë dhe të adresojë çështje të pazgjidhura, jo të krijojë të reja.

“Diskutim konstruktiv me Emisarin Special, Miroslav Lajçak. Unë rikonfirmova që dialogu duhet të jetë parimor dhe i përgatitur mirë. Duhet të përmbajë realitetin dhe të vërtetë, të jetë i barabartë dhe të adresojë çështje të pazgjidhura, jo të krijojë të reja”, tha Kurti

The post ​Kurti takohet me Lajçak: Dialogu të adresojë çështje të pazgjidhura, jo të krijojë të reja appeared first on Mesazhi.com.