​Kthehet sot nga Austria kuzhinieri që u lëndua nga shpërthimi i bombolës së gazit në Ferizaj

​kthehet-sot-nga-austria-kuzhinieri-qe-u-lendua-nga-shperthimi-i-bomboles-se-gazit-ne-ferizaj

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se Enver Xhokli do të kthehet sot në Prishtinë në ora 14:15.

Në pritje të Xhoklit do të jetë i pranishëm edhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe ambasadori i Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger.

Kujtojmë që më 5 janar të këtij viti në Ferizaj shpërtheu bombola e gazit ku la të lënduar dhjetëra të pranishëm.

Ndërsa, për shkak të lëndimeve që kishte marrë nga ky shpërthim ka vdekur 20 vjeçarja F.H e cila ishte dërguar për trajtim në Turqi.