​Austria konfirmon 1.727 raste të reja dhe 37 viktima nga COVID-19

​austria-konfirmon-1.727-raste-te-reja-dhe-37-viktima-nga-covid-19

Deri më tani, 448.371 njerëz janë testuar pozitivisht për koronavirus në Austri, dhe 423.024 janë kuruar.

Nga 16.923 pacientë aktivë, 1.362 janë aktualisht në spitale, nga të cilët 271 janë në kujdes intensiv.

Kjo është një rritje prej 53 pacientëve COVID-19 në repartin “e zakonshëm”, dhe me 16 në kujdesin intensiv.

Numri i të vdekurve u rrit me 37 në një total prej 8.434. Deri më tani, janë kryer 503.274 vaksina. Austria zhvilloi 42.385 teste PCR në 24 orët e fundit.